Úvod

CIMCO Edit v7 je nejnovější verze nejpopulárnějšího editoru CNC programů na trhu. Více než 100 000 licencí, distribuovaných v posledních několika letech, činí z editoru CIMCO Edit volbu profesionálních CNC programátorů, kteří vyžadují plně vybavené, spolehlivé a cenově přístupné profesionální editování a zároveň komunikační nástroj.

Všechny aspekty CIMCO Edit v7 jsou nové, od více panelového rozhraní se záložkami, po dynamické lišty s nástroji a nabídkami. CIMCO Edit v7 současně obsahuje nové a výkonné nástroje, jako je například rozšířený nástroj pro porovnávání souborů, přepracované grafické vykreslování dra a nové programovací nástroj NC-Assistant.

Plně vybavený CNC editor

CIMCO Edit v7 poskytuje přehlednou sadu základních editačních nástrojů, potřebných pro splnění požadavků na moderní editování CNC programů.

Nemá omezení velikosti a zahrnuje volby pro konkrétní specifický CNC kód, jako je například číslování / přečíslování řádků, práci se znaky a hledání rozsahu XYZ. Obsahuje i matematické funkce pro základní výpočty, otáčení, zrcadlení, kompenzaci nástroje a posunutí. CIMCO Edit v7 nabízí všechny funkce, které jsou od editoru očekávány, včetně editování textu metodou táhni a pusť. Nejlepší je, že CIMCO Edit v7 je kompletně konfigurovatelný a lze ho snadně přizpůsobit jakémukoliv stávajícímu editačnímu prostředí CNC programů.

Rychlejší editace s NC-Assistant

NC-Assistant editaci NC kódu urychluje a usnadňuje více, než kdy předtím. Najeďte na kterýkoliv M nebo G kód a NC-Assistant tento kód identifikuje a umožní vám hodnoty upravit pomocí rozhraní, provázaného s CNC kódem. Zadejte požadované hodnoty pro jakýkoliv registr a NC-Assistant automaticky zaktualizuje CNC kód.

NC-Assistant v CIMCO Edit v7 vám umožňuje rychle vkládat a editovat komplexní cykly a operace. CIMCO Edit v7 obsahuje zabudované cykly a makra pro nejrozšířenější operace, jako je program start, program stop a výměna nástroje. Můžete také zaznamenávat nebo vytvářet uživatelské cykly a makra pro nejčastěji používané operace podle svého vlastního nastavení a použití.

Grafické vykreslení drah nástrojů

Vykreslování 3D frézování a 2D soustružení umožňuje vykreslovat vaše 3osé frézovací a 2osé soustružnické CNC programy krok po kroku, nebo plynule vpřed či vzad. Upravte CNC program a aktualizace je automaticky promítnuta do vykreslení. Analyzujte vykreslení pomocí funkcí dynamického zvětšování/zmenšování, posouvání, otáčení a měření. CIMCO Edit v7 podporuje trojrozměrnou vizualizaci NC kódu s prověřováním kolizí držáků nástrojů a detekcí podřezání. Funkce trojrozměrné animace vám umožňuje vidět odebíraný materiál.

Inteligentní Porovnání souborů

CIMCO Edit v7 uvádí rychlý a plně konfigurovatelné porovnání souboru jeden vedle druhého, což uživateli umožňuje rychle identifikovat změny v CNC programu. Porovnání souboru identifikuje změněné a smazané / vložené řádky, ale ignoruje triviální změny formátu, jako je přečíslování bloků a mezer. Odlišnosti jsou zobrazeny všechny najednou nebo vytištěny bok po boku pro prohlédnutí offline.

CNC komunikace a DNC

CIMCO Edit v7 obsahuje DNC funkce pro spolehlivou komunikaci přes rozhraní RS-232 a různými CNC řídicími systémy. Prostřednictvím volby DNC můžete odesílat a přijímat CNC programy do více strojů současně z prostředí CIMCO Edit v7.

Podpora souborů Mazatrol

Zobrazujte si soubory program Mazatrol přímo v CIMCO Edit v7, místo řídicího systému Mazak v obrobně. Rychle ověřujte a kontrolujte změny programu s porovnáváním souborů Mazatrol.

CNC-Calc 7 - 2D CAD rozšíření pro CIMCO Edit v7

CNC-Calc je plně vybavené 2D CAD řešení, které pracuje uvnitř CIMCO Edit v7. Toto rozšíření je rychlé a efektivní řešení pro řešení problémů se složitou 2D geometrií. Uživatelé mohou vykreslovat nebo importovat (DXF) 2D geometrii, určovat hloubky, nájezdy, výjezdy a další proměnné dráhy nástroje a rychle generovat CNC kód v ISO a dalších konverzačních formátech pro konturování a vrtání.